Pięć tysięcy klientów korzystających regularnie z obsługi księgowo-podatkowej, 250 doradców firmy i 150 księgowych, 30 placówek zlokalizowanych w największych miastach Polski – tak wygląda dziś firma księgowa Tax Care. Do tego nowoczesne rozwiązania techniczne, które mają zredukować do minimum czas, jaki przedsiębiorca poświęca na sprawy administracyjne.
Regularna obsługa księgowa małych i średnich firm oraz jednoosobowych działalności gospodarczych to trzon biznesu Tax Care. Przedsiębiorcy korzystający z usługi płacą co miesiąc abonament, którego wysokość zależy od liczby rozliczanych dokumentów, np. faktur. – Cena, jaką proponujemy jest co prawda zdecydowanie niższa od średniej stawki w biurach rachunkowych w dużych miastach, ale nie na tym zasadza się nasza przewaga konkurencyjna zaznacza Adrian Jarosz, prezes Tax Care. Firma konkuruje kompleksowością usług, standardem obsługi, systemem kontroli pracy księgowych oraz rozwiązaniami technicznymi, ułatwiającymi prowadzenie własnej działalności.
Księgowość plus dodatkowe rozwiązania
Przedsiębiorca, który korzysta regularnie z obsługi księgowej w Tax Care otrzymuje w pakiecie standardowe rozwiązania z zakresu optymalizacji podatkowej, które są oferowane dzięki współpracy firmy z licencjonowanymi doradcami podatkowymi. Dodatkowo ma możliwość skorzystania z takiego wsparcia w zakresie swoich finansów osobistych. Uzupełnieniem obsługi księgowej jest doradztwo przy wyborze kredytu na działalność gospodarczą czy lokowaniu nadwyżek finansowych. Przedsiębiorca, który zatrudnia pracowników może ponadto skorzystać z obsługi kadrowo-płacowej. Do jego dyspozycji pozostaje też specjalne concierge dedykowane sprawom urzędowym. Może ponadto zgłosić się do Tax Care zanim zarejestruje działalność gospodarczą i scedować załatwienie tej sprawy na tę firmę.
Dopełnieniem pakietu usług jest osobiste doradztwo finansowe dla osób prowadzących własne firmy.
– Naszym podstawowym biznesem jest prowadzenie ksiąg rachunkowych na zlecenie i to się nie zmieni. Dążymy jednak do tego, żeby przedsiębiorcy, którzy powierzą nam księgowość otrzymywali dodatkowe narzędzia. Zakres tych rozwiązań stale się powiększa. Im więcej firm współpracuje z nami, tym większe mamy możliwości – podkreśla prezes Tax Care. Firma już myśli o wyjściu poza usługi związane wyłącznie z finansami. Część z nich zaproponuje na zasadzie abonamentu, a część bezpłatnie.
Pomoc w wyborze firmowego kredytu
W tej chwili z regularnej obsługi księgowej w Tax Care korzysta już prawie 5 tys. przedsiębiorców. Do końca roku ma to być 8 tysięcy. Firma pośredniczy w sprzedaży kredytów firmowych udzielanych przez 10 banków. Ponadto oferuje kredyty hipoteczne 25 banków. Obsługuje tylko osoby prowadzące własny biznes. – Przedsiębiorcy potrzebują doradztwa przy wyborze kredytu firmowego. Na rynku nie ma bowiem standardu dla tego typu produktów. Aby porównać oferty banków, przedsiębiorca musiałby przejść w każdym z nich przynajmniej wstępny proces aplikacyjny. W praktyce wyklucza to możliwość porównania warunków w różnych bankach – zauważa Piotr Marciniak, dyrektor ds. produktów w Tax Care.
Ponad 400 pracowników dedykowanych przedsiębiorcom
Osobą pierwszego kontaktu dla przedsiębiorcy jest tzw. doradca firmy, który jednocześnie sam doradza przy wyborze produktów bankowych dla firm. Obecnie w Tax Care pracuje 250 doradców firmy, 150 księgowych oraz 10 osób specjalizujących się w obsłudze kadr i płac. Cały czas firma prowadzi rekrutację na powyższe stanowiska i rozbudowuje swoją sieć. W tej chwili ma 20 stacjonarnych placówek i 10 mobilnych. Działa w największych miastach. – Do końca roku planujemy otworzyć pięć oddziałów i uruchomić kolejne dwa zespoły doradców mobilnych – zapowiada prezes.
Nowinki techniczne
Usługi świadczone przez Tax Care mają też techniczny wymiar. Chodzi o nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają przedsiębiorcom prowadzenie biznesu, porządkują finanse czy usprawniają wystawianie faktur. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań, opracowanych i wdrożonych wspólnie z Idea Banku jest konto bankowe zintegrowane z księgowością firmy. Użytkownik takiego konta może w każdej chwili kontrolować finanse firmy. Korzysta ponadto z różnych ułatwień, np. przygotowanych przez księgową przelewów do ZUS czy urzędu skarbowego, które musi tylko zatwierdzić. Inne funkcjonalne rozwiązanie to elektroniczne zestawienie faktur. – Jako przedsiębiorcy zdajemy sobie sprawę, ile czasu pochłaniają sprawy administracyjne związane z funkcjonowaniem firmy. Dlatego cały czas zastanawiamy się co zrobić, żeby zamiast 10 powtarzających się czynności przedsiębiorca mógł wykonać jedną – mówi Adrian Jarosz.
Źródło: Tax Care