Zmiany nazw są związane z wejściem do międzynarodowej grupy finansowej Legg Mason w lutym 2006 roku. Aktywa TFI pozostaną pod zarządzaniem dotychczasowej kadry inwestycyjnej, nie zmieni się także stosowana od wielu lat polityka lokowania aktywów. TFI planuje systematyczne wprowadzanie nowych produktów we współpracy z międzynarodowymi strukturami Legg Mason.
W ciągu ostatnich 9 miesięcy aktywa Legg Mason TFI wzrosły o 630 mln zł, do 2,74 mld złotych. Najwięcej środków wpłynęło do Legg Mason Akcji (d. CitiAkcji), który od początku roku zanotował wzrost aktywów aż o 300% (ze 150 mln zł do 600 mln zł). Fundusz ten od miesięcy osiąga wysokie stopy zwrotu: we wrześniu br. uzyskał +3,85% (WIG +1,6%) i tym samym uplasował się na trzeciej pozycji w rankingu funduszy akcyjnych dostępnych na polskim rynku (wyłączając fundusze małych i średnich spółek). Zysk na inwestycji w Legg Mason Akcji w trzecim kwartale 2006 to 13,70% (piąta pozycja), zaś od początku roku aż 36,29% (druga pozycja). W tym samym okresie WIG wzrósł odpowiednio o 8,4% i o 23,7%.
W 2006 roku bardzo dobre wyniki uzyskuje także Legg Mason Senior (d. CitiSenior) – fundusz stabilnego wzrostu: od początku roku stopa zwrotu wyniosła 8,88%. Warto zwrócić uwagę na znacznie niższe ryzyko w stosunku do większości funduszy stabilnego wzrostu, jakim charakteryzuje się Legg Mason Senior. W okresie największych spadków na GPW (11 maja – 14 czerwca) Legg Mason Senior uplasował się na drugiej pozycji, osiągając istotnie mniejszy spadek niż średnia arytmetyczna dla funduszy stabilnego wzrostu. Legg Mason Senior jest zatem funduszem o niskiej wrażliwości na zawirowania giełdowe, a jednocześnie od wielu lat uzyskuje stabilną i powtarzalną stopę zwrotu powyżej średniej rynkowej.