Dom Maklerski PKO Banku Polskiego znacznie rozbudował sieć sprzedaży usług maklerskich. Aktualnie są one oferowane w ponad 1000 placówek na terenie całej Polski i jest to największa sieć dystrybucji w kraju. Oprócz sieci placówek rozwijają się także kanały elektroniczne.
Szybki i łatwy dostęp do oferty zapewnia profesjonalny serwis transakcyjny Superm@kler oraz usługa integracji rachunku inwestycyjnego z bankowym. Wprowadzane są również kolejne rozwiązania wspomagające inwestowanie, m.in. poprzez rozszerzenie oferty produktów analitycznych dzięki wzmocnieniu Wydziału Analiz.
Aktualnie sieć sprzedaży składa się z 37 Punktów Obsługi Klientów oraz 966 Punktów Przyjmowania Zleceń, znajdujących się w oddziałach PKO Banku Polskiego. Klient może tam m.in.: otworzyć rachunek inwestycyjny powiązany ze swoim kontem osobistym, dokonać zakupu obligacji skarbowych, złożyć zapis na instrumenty finansowe w obrocie pierwotnym oraz w ramach pierwszej oferty publicznej złożyć zlecenie kupna, sprzedaży instrumentów finansowych i dyspozycję ich anulowania. W wybranych 473 Punktach Przyjmowania Zleceń z rozszerzonej sieci placówek można będzie także złożyć zlecenia maklerskie na rynku wtórnym.
Oprócz sieci oddziałów dynamicznie rozwijają się także kanały elektroniczne. Wzbogacany o nowe funkcjonalności jest serwis internetowy Superm@kler. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jako jeden z niewielu oferuje połączenie rachunku maklerskiego z bankowym, które umożliwia najprostszy i najszybszy dostęp do usług maklerskich. Dzięki temu można inwestować na giełdzie bezpośrednio z konta osobistego, składać zlecenia na zakup instrumentów finansowych przy wykorzystaniu środków zgromadzonych na rachunku ROR, bez potrzeby dokonywania przelewu na rachunek maklerski. Możliwe jest również szybkie i wygodne składanie zapisów na akcje nowych emisji w ramach ofert pierwotnych, jak miało to miejsce w przypadku m. in.: PZU, GPW i JSW. Aktualnie prowadzonych jest 37,3 tys. kont zintegrowanych. Dodatkowo klienci, którzy do 30 września otworzą rachunki inwestycyjne, nie poniosą do końca tego roku opłaty za jego prowadzenie.
Ponadto w ostatnim czasie wzmocniony został zespół analityczny Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, do którego dołączyli Włodzimierz Giller, który odpowiada za analizę sektora dóbr konsumpcyjnych, Artur Iwański, analityk sektora wydobywczego oraz materiałów budowlanych, a wcześniej Stanisław Ozga, odpowiedzialny za przemysł energetyczny i sektor deweloperski. Oprócz pozyskanych analityków w dziale pracują jeszcze Monika Kalwasińska, analizująca przemysł paliwowy, chemiczny i spożywczy oraz Przemysław Smoliński, zajmujący się analizą techniczną oraz e-commerce. Pracami analityków kieruje Grzegorz Zawada, zajmujący stanowisko Zastępcy Dyrektora Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.
Budowa silnego zespołu analitycznego, wzrost jakości analiz i rozszerzenie spektrum monitorowanych spółek to jedno z głównych zadań związanych z rozwojem działalności DM PKO Banku Polskiego.
– Z powodzeniem kontynuujemy proces dostarczania swoim klientom kolejnych rozwiązań wspomagających inwestowanie, takich jak rozbudowa sieci punktów dostępu do usług maklerskich, integracja rachunków maklerskich z ROR i poszerzanie oferty produktów analitycznych dzięki znaczącej rozbudowie Wydziału Analiz – mówi Grzegorz Zawada.
Od początku swojego istnienia Dom Maklerski PKO Banku Polskiego prowadzi aktywną działalność na rynku pierwotnym. Szczególnie udany pod tym względem był rok 2010, kiedy to DM PKO Banku Polskiego był liderem pod względem wartości transakcji IPO. W tym roku klienci DM PKO Banku Polskiego mogli za jego pośrednictwem wziąć udział w 8 pierwszych ofertach publicznych, a tak znaczące rozszerzenie sieci placówek umożliwi inwestorom na terenie całego kraju łatwy i szybki dostęp do tego typu transakcji.
Od początku tego roku Dom Maklerski PKO Banku Polskiego prowadzi również swój profil na Facebooku: http://www.facebook.com/dm.pkobp
Aktualnie na stronie http://www.dm.pkobp.pl/ dostępny jest formularz ankiety Ogólnopolskiego Badania Inwestorów, organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Dzięki badaniu powstaje profil inwestorów indywidualnych w Polsce.
Źródło: PKO Bank Polski