Tylko do 29 czerwca można uzyskać kredyt hipoteczny z wyjątkowo niską marżą – 1,15 proc. w całym okresie kredytowania. Dodatkowo istnieje możliwość otrzymania kredytu bez prowizji oraz zwolnienia z opła za oszacowanie wartości nieruchomości.
Prowizji nie zapłacą jej klienci, którzy skorzystają z grupowego ubezpieczenia na wypadek utraty pracy i hospitalizacji na 4 lata w InterRisk TU SA. W przypadku kredytów do 400 tys. złotych włącznie klienci zwolnieni zostaną z opłat za oszacowanie wartości nieruchomości. Warunki promocyjne obejmują również preferencyjny kredyt mieszkaniowy z dopłatami do oprocentowania przez Bank Gospodarstwa Krajowego, w ramach programu Rodzina na Swoim.
Aby skorzystać z wiosennej promocji kredytu Własny Kąt hipoteczny w złotych lub preferencyjnego kredytu mieszkaniowego z dopłatami do oprocentowania, należy złożyć wniosek o udzielenie kredytu do 29.06.2012 r. i zawrzeć umowę w ciągu 30 dni od daty podjęcia decyzji kredytowej. Do czasu ustanowienia hipoteki marża jest podwyższana o 0,9 pp.
Kredyt Własny Kąt hipoteczny umożliwia sfinansowanie do 100 proc. wartości nieruchomości z okresem kredytowania do 40 lat. Klienci mogą skorzystać z „wakacji kredytowych” raz w roku oraz karencji w spłacie kapitału nawet do 36 miesięcy.
– Aktualnie oferta kredytów hipotecznych PKO Banku Polskiego jest jedną z bardziej atrakcyjnych na rynku. Klienci mogą otrzymać kredyt hipoteczny z marżą 1,15 pp. niezależnie od wysokości kredytu i środków własnych, jakie mogą przeznaczyć na zakup bądź budowę nowego domu czy mieszkania – mówi Mariusz Dymowski Dyrektor Departamentu Finansowania Klientów Indywidualnych PKO Banku Polskiego.
Dodatkowo PKO Bank Polski posiada rozbudowaną ofertę dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, deweloperów, pośredników i zarządców nieruchomości. Jako odpowiedź na ustawę deweloperską, chroniącą prawa nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zaoferował dwa rodzaje mieszkaniowych rachunków powierniczych. Aktualnie w PKO Banku Polskim deweloper ma do wyboru rachunek zamknięty lub otwarty. W przypadku zamkniętego mieszkaniowego rachunku powierniczego wypłata środków dla inwestora nastąpi po zakończeniu przedsięwzięcia – po przedstawieniu zawartej w formie aktu notarialnego umowy przenoszącej własność mieszkania na nabywcę. Z otwartego mieszkaniowego rachunku powierniczego wypłata dla dewelopera będzie miała miejsce zgodnie z harmonogramem przedsięwzięcia deweloperskiego, po dokonaniu przez Bank kontroli zakończenia każdego z jego etapów.
Źródło: PKO Bank Polski