PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćHSBC PolskaTrzy nowe fundusze HSBC na polskim rynku

HSBC Polska

Trzy nowe fundusze HSBC na polskim rynku

HSBC Polska 26.05.2009 (12:45) artykuł nadesłany
HSBC Polska

HSBC Global Asset Management, jedna z największych na świecie firm zarządzających aktywami, wprowadza na polski rynek trzy nowe subfundusze w ramach funduszu parasolowego HSBC Global Investment Funds (HGIF). Gama produktów inwestycyjnych HGIF dostępnych na polskim rynku powiększy się o fundusze HSBC GIF Halbis Global Macro, HSBC GIF Brazil Bond oraz HSBC GIF Taiwan Equity. 

HSBC GIF Halbis Global Macro to fundusz wielu klas aktywów, pierwszy tego typu produkt w ofercie HSBC Global Asset Management w Polsce. Poprzez lokowanie środków w płynne instrumenty pochodne inwestuje w akcje, obligacje, instrumenty rynku pieniężnego i waluty, zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i wschodzących. Celem zarządzającego funduszem jest uzyskanie stopy zwrotu przewyższającej 1-miesięczną stopę EURIBOR. 

Poza kombinacją różnych klas aktywów i rynków fundusz HSBC GIF Halbis Global Macro wyróżnia również nieszablonowa strategia inwestycyjna. – Polega ona na poszukiwaniu ciekawych możliwości inwestycyjnych w każdych warunkach rynkowych – tłumaczy Piotr Klinowski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Funduszy Inwestycyjnych w HSBC Bank Polska S.A., reprezentującym fundusz HSBC Global Investment Funds w Polsce. – Z jednej strony zarządzający funduszem starają się wykorzystywać bieżące trendy inwestycyjne, z drugiej – analizują rynki finansowe pod kątem występowania anomalii w wycenach aktywów – dodaje Klinowski. Jednocześnie fundusz stosuje rygorystyczne zasady kontroli ryzyka, które jest monitorowane przez zespół niezależny od zarządzającego funduszem.

HSBC GIF Brazil Bond to fundusz obligacji, inwestujący w instrumenty o stałym dochodzie, denominowane głównie w brazylijskim realu. Zarządzający funduszem dąży do maksymalizacji zysku z inwestycji, lokując aktywa funduszu zarówno w papiery o ratingu inwestycyjnym, jak i te z ratingiem nieinwestycyjnym. Fundusz HSBC GIF Brazil Bond oferuje inwestorom możliwość dywersyfikacji portfela poprzez lokowanie aktywów poza tradycyjnymi rynkami obligacji i wykorzystanie rosnącej siły jednej z największych gospodarek wschodzących na świecie.

W wielu krajach, w tym w Brazylii, doszło do znacznego obniżenia stóp procentowych, kluczowych  z punktu widzenia inwestycji na rynku obligacji. Z prognoz HSBC wynika, że w najbliższych miesiącach brazylijska stopa Selic zostanie obniżona do poziomu 9%. Mimo cięć, stopy procentowe  w tym kraju nadal będą dużo wyższe niż na innych rynkach. Należy również zwrócić uwagę na znaczne rezerwy zagraniczne Brazylii (ponad 200 mld USD), mniejsze zadłużenie niż w przypadku innych rynków (38-39% PKB) oraz perspektywy poprawy rachunku obrotów bieżących. Pozytywnym zjawiskiem z punktu widzenia inwestorów jest również potencjał aprecjacyjny brazylijskiej waluty – mówi Octavio Ferreira, zarządzający funduszem HSBC GIF Brazil Bond. Cechy te sprawiają, że Brazylia jest bardziej odporna na wstrząsy zewnętrzne niż inne gospodarki.

HSBC GIF Taiwan Equity to fundusz inwestujący na tajwańskim rynku akcji, dążący do uzyskania wzrostu kapitału w długim okresie. Zespół zarządzający funduszem na bieżąco analizuje tamtejszy rynek akcji, budując portfel składający się z ok. 20-40 spółek spośród ok. 1 200 firm notowanych na giełdzie w Tajwanie. Pozwala to na koncentrację na najatrakcyjniejszych obszarach tego rynku. Fundusz tajwański może stanowić ciekawe urozmaicenie portfela inwestorów o średnim do długiego horyzoncie inwestycyjnym.

Tajwan, podobnie jak inne rynki wschodzące, znacznie ucierpiał wskutek globalnego spowolnienia gospodarczego. Mimo to pozostaje atrakcyjny z punktu widzenia inwestycji długoterminowych.   – Duże znaczenie miała poprawa stosunków między Chinami i Tajwanem, co sprawiło, że inwestorzy zaczynają patrzeć przychylnym okiem na ten rynek – mówi Leilani Lam, zarządzająca funduszem HSBC GIT Taiwan Equity. Większe otwarcie na Chiny zaowocuje nowymi inwestycjami w Tajwanie  i pozwoli tej republice na wykorzystanie możliwości związanych z rozwojem chińskiej gospodarki. Pierwsze pozytywne efekty są już widoczne: wartość indeksu tajwańskiej giełdy TAIEX wzrosła od początku 2009 roku o prawie 50% (stan na 25 maja 2009, Taiwan Stock Exchange).

Nowe fundusze można już nabyć u partnerów dystrybucyjnych HSBC Global Asset Management  w Polsce. Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 000 EURO w przypadku HSBC GIF Halbis Global Macro, 1 000 USD w przypadku HSBC GIF Brazil Bond i HSBC GIF Taiwan Equity lub ekwiwalent  w PLN.
Źródło: HSBC Bank Polska

hsbc 2009-05-26
Redakcja PRNews.pl
Tagi: hsbc

Sprawdź także:

a 0 N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej
23.10.2026 (06:15)

N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej

Nest Bank udostępnił N!Asystenta 2.0 we wszystkich kanałach bankowości elektronicznej – zarówno w aplikacji …

a 0 mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy
22.10.2026 (21:32)

mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy

mBank nawiązał współpracę z siecią Biedronka w ramach kampanii Retail Media. Reklamy banku pojawią się w ponad 3800 …

a 0 Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę
22.10.2026 (21:25)

Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę

UniCredit Foundation przedłuża współpracę z organizacjami Teach For All i Junior Achievement Europe. W ciągu …

a 0 BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk
22.10.2026 (21:23)

BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk

Hillwood podpisał z BNP Paribas Bank Polska umowę kredytową o wartości 20,35 mln euro. Środki zostaną przeznaczone …

a 0 VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką
22.10.2026 (21:21)

VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką

VeloBank rozpoczął kampanię reklamową z Magdaleną Różczką w roli głównej. Bank ponownie wykorzystuje znaną już …

a 0 Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku
22.10.2026 (21:17)

Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku

Użytkownicy karty Visa Świat Intensive od mBanku mogą korzystać z usługi Fast Track także na lotnisku w Gdańsku. …

PRNews.pl

Zobacz również

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

Na początku czerwca PKO BP szacował, że…

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Polityk albo prezes dużej firmy opowiada w…

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Nikt nie sprawdza zdolności kredytowej i nikt…

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

Z logo Pekao może zniknąć żubr, a…

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców