Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Raporty PRNews.pl

Ludzie PR-u

Hydepark

Wojciech Boczoń

Michał Kisiel

Mateusz Gawin

Wiadomości

Bankowość

Aktualności

Kariera w finansach

Analizy

Firmy pożyczkowe

Ludzie

Marketing i PR

Inwestycje

Ubezpieczenia

Nieruchomości

Poradniki

SKOK-i

Nasz gość

Produkty finansowe

Zapisz się na newsletter:

Macierzyński przechodzi do PKO Banku Polskiego

2010-03-30, 06:55

W maju minie dokładnie 8 lat od startu serwisu PRNews.pl. To będzie również moment mojego rozstania z Czytelnikami i Grupą Bankier.pl. Po latach oceny innych, przychodzi czas na twardą, biznesową rzeczywistość. Mam świadomość, że rynek będzie surowym sędzią. Stwierdziłem jednak, że czas spróbować wdrożyć przynajmniej kilka z wielu pomysłów i rozwiązań, które pojawiały się na łamach tego serwisu. Od maja obejmuję w PKO Banku Polskim stanowisko dyrektora biura innowacji.

Tym razem - nietypowo - piszę w pierwszej osobie. Chociaż jak zawsze wypowiadam się razem ze swoim alter ego – Łukaszem Radomskim. On jakby nie było, też odchodzi razem ze mną. Pożegnania to zawsze trudne chwile. Zwłaszcza po tych blisko 1200 tekstach na samym Hydeparku.

 

Czytelnikom dziękuję za te wszystkie lata. Bo to dzięki Wam ten serwis mógł się rozwijać, a ja znajdowałem chęci i inspirację do kolejnych tekstów. Kto trochę pisze, ten wie, że nie jest to mimo wszystko takie proste.

 

Dziękuję za wszystkie komentarze, które zawsze skrupulatnie studiowałem. Za wszystkie rozmowy. Za wpadki, które się zdarzały, przepraszam. Mam jednak nadzieję, że bilans tych 8 lat jest pozytywny. Że PRNews.pl dostarczał wiedzy, inspiracji, a czasem również rozrywki.

 

Wojtek Boczoń, który od początku marca przejął pałeczkę kierowania serwisem, będzie dalej go rozwijał. Teraz pokieruje również nowym działem, który zastąpi Hydepark. Obecna pozycja PRNewsa nie byłaby możliwa bez jego codziennego zaangażowania. Wojtek wraz z innymi osobami będzie dalej dbał o dostarczenie codziennej pigułki informacji dla finansistów.

 

Tak się złożyło, że z początkiem kwietnia sporo zmian zaszło również w samym Bankierze. Dyrektorem Programowym, a jednocześnie Redaktorem Naczelnym Grupy Bankier.pl zostaje Bogusław Półtorak. Przegląd Finansowy Bankier.pl przechodzi pod pieczę Michała Kryńskiego, a Bankier.tv pokieruje Radek Przybył. To początek większych zmian, którym będę się już przyglądał z innego miejsca. Już teraz jednak wiem, że warto na nie czekać! :)

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za te kilka, jakże ciekawych lat!

 

Michał Macierzyński

mm@macierzynski.pl


Źródło: PR News

autor: Michał Kryński



Powodzenia!
??? - Marzec 30, 2010, 07:49
#1
I teraz część osób zrobiła wielkie oczy: "jak to, Łukasz Radomski to alter ego"?? ;)))

Powodzenia w nowym miejscu pracy, nie będzie Ci łatwo, bo każdy będzie patrzył na ręce temu, który wcześniej krytycznie oceniał pracę innych. Ale kto ryzykuje ten nie ma!
Marcin Krasoń - Marzec 30, 2010, 08:02
#2
No SUPER!
Wiedziałem, że "ciągnie wilka do lasu". Fajnie jest mieć możliwość zastosowania swoich umiejętności na takim organizmie.
Powodzenia Panie Michale!
adviser - Marzec 30, 2010, 08:24
#3
Michał,
powodzenia w nowym miejscu!
Zapewniam, że to fascynująca sprawa - tak przejść od teorii do praktyki :)
Paweł Wydymus - Marzec 30, 2010, 08:25
#4
Godspeed and good luck...
Blackops - Marzec 30, 2010, 08:36
#5
Powodzenia! Szkoda trochę tego ostrego pióra, ale Bank Polski także potrzebuje silnych kadr. Pomyślności na nowym stanowisku!
mnemotechnik - Marzec 30, 2010, 08:49
#6
Dla mnie ta nominacja to koniec PRnewsa, przynajnmniej w takiej formie jakiej istniało do tej pory. Jeszcze parę miesięcy i bankier.pl zamknie (przeformatuje) do swojego serwisu informacyjnego. Podabała mi się tu względna niezależność tego portaliku, choć czasem jak ktoś słusznie to zuważył prnews był Pudelkiem informacyjnym dla banków.
miecznik - Marzec 30, 2010, 09:00
#7
Wielka szkoda, ze branża bankowa traci swoje obiektywne sumienie i zewnętrzny dysk twardy w jednej osobie. Zyskuje za to branża bankowa, bo konkurencja wzrośnie, oby z korzyścią dla wszystkich. Michał, powodzenia!!!
Arkadiusz Mierzwa - Marzec 30, 2010, 09:58
#8
No cóż, szkoda będzie hajdparku.
Ale mam nadzieję, że dzięki temu Inteligentna część pkobp odżyje :P.
No i cały czas dręczy mnie pytanie:
co znaczy "commodity' w "branży".
kjonca - Marzec 30, 2010, 10:01
#9
Mam nadzieję, że mimo tego osłabienia PRNews nadal będzie bardzo uważnie patrzył branży na łapy...
x - Marzec 30, 2010, 10:03
#10
Powodzenia i serdeczne gratulacje.
kontem oka - Marzec 30, 2010, 10:04
#11
Powodzenia. I szczęścia. Przyda się.
Paweł Zielewski - Marzec 30, 2010, 10:04
#12
Powodzenia !
Życzy stały czytelnik, jeden z pierwszych "loginów" w serwisie :)
Grzegorz Karolak - Marzec 30, 2010, 10:05
#13
AMRA - powodzenia na "nowej drodze życia"! :)
jo44 - Marzec 30, 2010, 10:05
#14
Powodzenia super cenzorze:)
Zasieję jednak ziarno niepewności: obawiam się, że jeden Michał Macierzyński PKO BP nie zmieni, bo PKO BP i innowacja to taki oksymoron:)
Ale i tak szczerze kibicuję, bo to może o to wyzwanie właśnie chodzi?:)

Wielkie dzięki za te wszystkie teksty!
Maciek Z. - Marzec 30, 2010, 10:09
#15
Michał, dzięki, no i trzymam kciuki.
polecony :) - Marzec 30, 2010, 10:09
#16
Z Pekao SA już sporo nie byle jakikich kadr tam przeszło i to jeszcze nie koniec... Jagiełło zbiera ekipę, jakby wybierał sie na prawdziwą wojnę ;-) Wydaje się, że BP się znacznie wzmocni i może nawet zmieni...

Powodzenia :)
mały_miki - Marzec 30, 2010, 10:25
#17
a może jednak PKO BP się zmieni .. nowy prezes, wiele nowych, dobrych, osób odpowiedzialnych za sprzedaż i marketing, nowy szef (nowego) działu innowacji - jeśli Skarb Państwa nie zgarnie całego zysku, to może ten bank ma szanse na odniesienie sukcesu.
plusz.pl - Marzec 30, 2010, 10:26
#18
Gratulacje! Zawsze z dużym zaciekawieniem czytałem Twoje artykuły. Dla mnie przedstawiły one wartościowy często alternatywny (w stosunku do reszty informacji na rynku) punkt widzenia, który powodował takie swoiste "przebudzenie".

Tak sobie przy okazji pomyślałem, że w przypadku PKO BP to nie trudno o wymyślenie innowacji :) natomiast przebicie się przez mur kierowników i decydentów, których głównym celem jest trwanie może wymagać sporych umiejętności interpersonalnych. Powodzenia!
ode mnie :) - Marzec 30, 2010, 10:30
#19
Michale, witamy po tej stronie mocy:))) Życzę wielu sukcesów!
Anna Woźniak - Marzec 30, 2010, 10:37
#20
ciekawe jak to wyjdzie... powodzenia!
Grzegorz Nawacki - Marzec 30, 2010, 10:45
#21
Michał, powodzenia!
Olga - Marzec 30, 2010, 10:50
#22
Rozbujaj ich i powodzenia :)
Piotr Szulec - Marzec 30, 2010, 10:51
#23
8 lat to mniej więcej też nasze PRowe początki. Pamiętamy rozwój PRnewsa przez te wszystkie lata. Pamiętamy jak się profesjonalizował (jak Michał chwalił się nowym logo), jak pomysł pasjonata rozwijany własnymi rękami stawał się częścią Bankiera, pamiętamy też niezbyt udane projekty jak FKN. Michałowi udało się z PRnewsa stworzyć portal czytany co rano przez polskich bankowców z mniejszymi lub większymi wypiekami na twarzy. A czasem naprawdę było co czytać. Pamiętamy prowadzone śledztwa mające ustalić skąd ten Macierzyński to wie i kilka wpadek spowodowanych tym, że klawiatura Michała czasem za szybko pisała ;)

Teraz Michał wpada w korporacyjne ramy i będzie musiał zderzyć się z twardą rzeczywistością, walczyć z budżetami, nieprzychylnymi czasem innowacjom modelami biznesowymi, uważać na „niedasie”, itd. (ciekawi jesteśmy czy jeśli PKO będzie cisnęło na hipoteki, Michał będzie nadal publicznie zachęcał, żeby powstrzymać się z zakupem mieszkania;)))) Jedno jest pewne – wiele się zmieni. Nie trzeba będzie już wstawać rano do Kawy czy Herbaty i wracać nocą z CNBC. A że rynek nie lubi pustki, już robimy zakłady, kto zastąpi Michała na stanowisku głównego medialnego komentatora rynku bankowego. Mamy nawet swoje typy.

A Tobie Michał, jak to zwykle miałeś w zwyczaju sprzedając newsy personalne, życzymy powodzenia!
Marcin Pawelec & Łukasz Wieluński ;) - Marzec 30, 2010, 11:04
#24
Michale, trochę szkoda dobrego dziennikarza i komentatora. Z kim się będę teraz zmagał w studiu?:-)))
Ale oczywiście życzę Ci powiedzenia; Twoje doświadczenie i Twoja kreatywność na pewno przydadzą się PKO BP.
Robert Azembski - Marzec 30, 2010, 11:17
#25
Witamy po ciemnej stronie mocy :)
PGR - Marzec 30, 2010, 11:26
#26
Gratulacje Michał, może ruszysz w końcu tego dinozaura do przodu :)
dzejsek - Marzec 30, 2010, 11:28
#27
Zapisał się Pan Panie doktorze dobrze prowadząc forum Banki i inne. Pana komentarze w CNBC były wyjątkowo trafne.
Życzę Panu sukcesów w PKO BP SA.

Jako jeden z piszących ostro i merytorycznie na forum :
"Pracowników PKO BP" zachęcam Pana do przeczytania
ciekawszych wątków tego forum. Treść ich pokazuje skalę
dużych błędów w organizacji funkcjonowania banku,
kształtowania jego strategii rozwojowej, złej polityce
kadrowej i produktowej. Wiele wątków pokazuje konkretne
przykłady mobbingu ... na które brak jest reakcji kolejnych
prezesów.
Liczymy, że włączy się Pan czynnie do porządkowania banku.
czuk1 - Marzec 30, 2010, 11:37
#28
Panie Michale -witaj w klubie i zycze powodzenia - a mur decydentów naprawde trudny do przebicia , w bankowosci czas działa na korzyśc banku ale w PKO BP to jakos tak jest ,ze juz wszyscy działaja a my sie zbieramy
elaka - Marzec 30, 2010, 11:43
#29
Witam, pod drugiej stronie barykady ;)
Marcin - Marzec 30, 2010, 11:55
#30
Panie Michale, należą się Panu podziękowania i wyrazy uznania za PRNews - inicjatywę jedyną w swoim rodzaju. Życzę osiągnięć w PKO Banku Polskim, dłoń serdecznie ściskam - ASN
Andrzej S. Nartowski - Marzec 30, 2010, 12:21
#31
Powodzenia! Dasz radę ;)
WB - Marzec 30, 2010, 12:35
#32
1. Krytyk to niespełniony autor. Oby tworzenie okazało się jednak łatwiejsze niż komentowanie...
2. "Przygody Pana Michała" wprawdzie ktoś już zfilmował, ale może czas na dalszy ciąg... takie Michałowskrzeszenie :)
3. Cóż, brak mi będzie możliwości "uczepiania się" panamichałowych zwrotów w języku naszym ojczystym... A tak się już język wyszlifował autorowi samowtór stającemu przed nami.
4. Powodzenia i ... zapraszamy z powrotem :D
Karto-Felek - Marzec 30, 2010, 13:57
#33
Jak czytam te wszystkie komentarze to widzę, że nie tylko ja tak czuję, że będzie Cię tu brakowało (choć masz tu wtyki i pewnie jakiś wywiad z Tobą zrobią Wojtek z Michałem;))

Mam nadzieję, że nie zmienię harmonogramu mojego porannego 3P: poczta, prnews i praca...

Jeszcze raz powodzenia
Michał Wilk - Marzec 30, 2010, 14:28
#34
ja juz dawno postawilem + na pko bp - w tej instytucji nie ruszymy z posad bryly swiata...
ciekaw jestem wiadomosci w 'bankowym pudelku' o kolejnym transferze michala z jego alter ego, nie zdziwilbym sie gdyby w zupelnie niedalekiej przyszlosci...
mimo wszystko - powodzenia
a swoja droga, drze na mysl co sie stanie z prnews...
microbi - Marzec 30, 2010, 14:47
#35
Gratulacje Panie Michale - fundamentem budowania kapitału intelektualnego banku są wszyscy pracownicy na każdym szczeblu organizacyjnym, ale też umiejętność wykorzystania ich wiedzy i aspiracji w wartość dodaną całej instytucji - życzę sukcesów w rozwijaniu kapitału innowacyjnego :)
Emil Ślązak - Marzec 30, 2010, 15:25
#36
Życzę powodzenia i trzymam kciuki za względną niezależność PRnews.pl od Bankier.pl. Będzie brakowało mi wpisów na łamach Hydeparku.
Adam Z. - Marzec 30, 2010, 18:33
#37
Czuję, że będziesz miał dużo pracy w tym PKO, ale z Twoją wiedzą o bankach, za pewne zdziałasz dużo dobrego (o ile Ci pozwolą).
Gratulacje i powodzenia! Bo będzie Ci potrzebne ;)
bankowiec - Marzec 30, 2010, 19:45
#38
Michał! Rusz tym kolosem. Bacznie będę obserwował wyniki Biura Innowacji. I nie obędzie się bez zasadnej krytyki ;)
Pozdrawiam
Czytelni - Marzec 30, 2010, 22:04
#39
fatalny pseudo komentator przechodzi to fatalnego molocha. Są siebie warci, a że Macierzyński zniknie z mediów to duży +.
dyzio84 - Marzec 30, 2010, 22:28
#40
Michale, Radku,
Dzięki za wszytsko co tu zrobiłeś. A zrobiłeś tu wiele ważnych rzeczy dla nas wszystkich.
3mam kciuki za Twoje powodzenie!

PS. Napisz coś od czasu do czasu
Arkadiusz Świderski - Marzec 30, 2010, 23:36
#41
Teraz będzie więcej news-ów z PKO BP :-)))))
Seba - Marzec 30, 2010, 23:46
#42
Michał kochamy Cię. Wierne fanki
Piotr Rutkowski - Marzec 31, 2010, 07:56
#43
Powodzenia Michał;-))
Anet - Marzec 31, 2010, 10:59
#44
Duża zmiana :). Powodzenia!!!
PK - Marzec 31, 2010, 17:35
#45
Michael, we love you!!!
fani - Kwiecień 1, 2010, 12:25
#46
Konkurencja na rynku Michale jest coraz większa. Właśnie powstał nowy interesujący bank :)))
EliMarmur - Kwiecień 1, 2010, 13:00
#47
taki z 1 kwietnia znaczy ;)
pryma - Kwiecień 1, 2010, 15:37
#48
Miejmy nadzieje, ze serwis bedzie sie dalej rozwijał. Zauważam jednak, ze od lat te same artykuły pojawiaja sie w bankierze i PRNews. Myslę, że czas byłoby to połączyć w jeden funkcjonalny serwis, prostrzy w obsłudze od dzisiejszego bankiera.
nyczaj100 - Kwiecień 2, 2010, 20:52
#49
Co za deal Macierzyński i Radomski za jedną pensję!!! Wow:))))
kolega - Kwiecień 6, 2010, 21:40
#50
Marcin Krasoń Marzec 30, 2010, 08:02 napisał: I teraz część osób zrobiła wielkie oczy: "jak to, Łukasz Radomski to alter ego"?? ;)))

Na przykład ja ;)

Panie Michale, życzę powodzenia, rozwoju umiejętności i wdrażania ciekawych pomysłów!
czytelnik - Kwiecień 26, 2010, 12:13
#51
...niech Pan juz wraca z tego titanica...
czytelnik - Wrzesień 30, 2010, 23:57
#52
innowacyjny występ w audycji radiowej Trójki dla dzieci Zagadkowa Niedziela 19.12.10;jak słychać ma Pan bardzo dobry kontakt z dziećmi swoich przełożonych z PKOBP(jak prezesi kreują karierę swoich przeciętnych dzieci słuchaj:Zagadkowa Niedziela Trójka7.00-9.00)
??? - Grudzień 23, 2010, 18:45
#53
dużo dzieci(przyszłych klientów SKO,PKO,Inteligo BP)w Nowym Roku
św.Mikołaj - Styczeń 4, 2011, 17:36
#54
Innowacyjnie będzie gdy sprzedacie PKO BP chińskiemu gigantowi ICBC (prywatyzacja w toku)
??? - Styczeń 13, 2011, 19:31
#55
Za co prezes wini dziennikarzy-pesymistów z tvncnbc? Przedsiębiorcy nie biorą kredytów www.tvncnbc.pl/pko-bp-w-2011-roku,831...
Sławek - Styczeń 13, 2011, 19:57
#56
Ile stanowisk może objąć jeden prezes PKO BP?Około 4.Jeszcze są wakaty w PZU,a bezrobocie w resorcie kwitnie.
michal - Styczeń 16, 2011, 23:28
#57
zwolniło się stanowisko prezesa w Santander,można starować
zawiasy - Styczeń 18, 2011, 00:34
#58
Dyrektor Alfredo
prezes - Styczeń 18, 2011, 00:37
#59
Stawiam duże piwo że MM opuści pokład Titanica w tym roku.
Kto idzie w zakłady?
- Styczeń 20, 2011, 18:57
#60
Pana MM szkoda na ten narodowo-dziecięcy-sko cyrk w PKOBP.Ale czego się nie robi dla pieniędzy?Może kiedyś napisze Pan o tym książkę?Kupimy
pieprzoty - Styczeń 23, 2011, 00:39
#61
SKO to potężny marketing na bezkrytyczne dzieci:gazetka"Brawo Bank",Radio Dzieciom,konkursy szkolne,atak marki PKOBP ze wszystkich dostępnych kanałów na rynku.Nie do wiary,że zajmują się tym bezinteresowni ludzie
Dawid - Styczeń 31, 2011, 02:18
#62
I co? Rok minął a MM nadal w PKO BP...
@AŚ - Czerwiec 24, 2012, 22:16
#63

Bezpłatny newsletter PRNews.pl:

Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 37 tys. odbiorców!