BZ WBK nie zwalnia tempa i wdraża nową kartę kredytową. Tym razem z Allegro.pl. Karta ma być dostępna w ofercie prawdopodobnie jeszcze w styczniu. Wypracowanie wspólnego standardu kart partnerskich sprawia, że warunki finansowe są identyczne jak innych tego rodzaju kart – Visa Money, Multikino, LuxMed, czy Voyage. Na tym tle wyróżnia się jedynie karta Money.pl, gdzie wprowadzono w drugim roku użytkowania opłatę miesięczną, której można uniknąć, robiąc odpowiednią liczbę transakcji bezgotówkowych.W przypadku AlleKarty kredytowej nie można zatem mówić o jakimś wielkim przełomie, ale należy pamiętać, że to w interesie samego partnera, czyli w tym przypadku Allegro.pl, zależy sukces produktu. Można się spodziewać, że wartość dodana do takiej karty, będzie zbliżona do oferty karty debetowej, wydawanej przez ten serwis. Naszym zdaniem nie należy jednak oczekiwać imponujących wyników sprzedażowych. Otrzymanie karty wymaga jednak przedstawienia sporej liczby dokumentów, co przy tak konkurencyjnym rynku sprawia, że klienci idą tam, gdzie dostaną kartę szybciej. Chociaż oferta karty Allegro będzie w pewnym sensie unikatowa, to jednak łatwość i szybkość otrzymania karty, jest w tym przypadku czynnikiem decydującym.
Przy tej okazji należy wspomnieć, że to nie jedyne zmiany w ofercie kart BZ WBK. Do innych należy zaliczyć wprowadzenie od 8 stycznia nowej debetowej karty partnerskiej – Voyage Karta Visa, wydawanej do Konta24.pl, a także zniesienie opłat za pierwszy rok używania dodatkowych kart kredytowych. Naszym zdaniem poza Allekartą Kredytową, najważniejszą zmianą jest jednak zniesienie opłat za automatyczną spłatę zadłużenia rachunku karty kredytowej. BZ WBK był jednym z nielicznych banków, które w ten sposób próbowały po cichu zarabiać na kliencie. Zapewne wewnętrzne analizy wykazały, że dużych pieniędzy z tego zarobić się nie zarobiło, jednak przy okazji można było zdenerwować sporą część klientów. Nie po to tłumaczy się, żeby korzystać z polecenia zapłaty, żeby wprowadzać tego rodzaju opłaty na swoim produkcie…
Przy tej okazji należy się teraz głośno zastanowić, kiedy z pobierania takiej opłaty zrezygnuje ING BSK. Liczenie sobie za taką podstawową funkcjonalność 5 zł miesięcznie, jest naszym zdaniem nie na miejscu…