W dniach 6-7 kwietnia, w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych, odbędzie się I Ogólnopolskie Forum Kół Naukowych Rynku Kapitałowego. Projekt adresowany jest do studentów uczelni wyższych o profilu ekonomicznym z całej Polski, przede wszystkim do członków funkcjonujących na uczelniach kół naukowych rynków kapitałowych. W czasie spotkania uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z szerokim spektrum zagadnień związanych z inwestowaniem. W ramach programu Forum, Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A. reprezentował będzie Michał Gawliński, Wicedyrektor Departamentu Sprzedaży, który przedstawi możliwości rozwoju zawodowego, jakie oferuje rynek kapitałowy. Paweł Szczepanik, doświadczony makler DI BRE przedstawi analizę techniczną w praktyce.
W dniu 8 kwietnia br, w 8 miastach Polski równolegle odbędzie się 3 edycja Akademii Tworzenia Kapitału. Dotychczasowe edycje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników, którzy podkreślali, iż często jest to jedyna okazja, by zdobyć podstawy wiedzy finansowej, zadać pytanie kompetentnej osobie oraz uzyskać praktyczne informacje. Program będzie obejmował dwa 2,5 godzinne moduły – jeden poświęcony analizie fundamentalnej, kolejny- analizie technicznej.
W ramach wykładów z analizy fundamentalnej, z ramienia DI BRE wystąpią analitycy Andrzej Lis ( w Warszawie) oraz Krzysztof Radojewski ( we Wrocławiu). Celem tej części jest zapoznanie uczestników z podstawowymi metodami wycen fundamentalnych spółek.
W programie wykładów z analizy technicznej, prowadzonych przez Pawła Szczepanika ( w Warszawie) oraz Piotra Neidek ( w Sosnowcu) znajdą się następujące zagadnienia:
• Formacje liniowe
• Formacje świecowe
• Wskaźniki techniczne
• Teoria Dowa
• Liczby Fibonacciego
• Teoria Elliota.
Opłata organizacyjna za udział w ATK wynosi 25 zł. Dla osób, które wezmą udział w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (wypełnią anonimową ankietę OBI) opłata jest obniżona do 15PLN.
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych powstało 29 grudnia 1999 roku we Wrocławiu. Głównym zadaniem Stowarzyszenia jest integracja środowiska inwestorskiego w celu ochrony interesów oraz szeroko rozumiana edukacja. SII zwraca szczególna uwagę na współpracę z zagranicznymi organizacjami inwestorów, co zaowocowało przystąpieniem SII do WFIC oraz do EUROSHAREHOLDERS.