Już w drugiej połowie października br. rozpocznie się pierwsza po rebrandingu kampania reklamowa PKO BP Bankowego OFE. Jesienna promocja będzie pierwszą masową, multimedialną kampanią komunikującą nową nazwę Funduszu, nawiązującą do nazwy jedynego akcjonariusza Funduszu – PKO Banku Polskiego, którą „Bankowy” posługuje się od końca ubiegłego roku.
Główny komunikat będzie oparty na myśli wybitnego dramaturga Sławomira Mrożka „Jutro to dziś, tyle
że jutro”, które znakomicie obrazuje istotę otwartych funduszy emerytalnych.
– Chcemy zwrócić uwagę klientów na fakt, że warto już dziś pomyśleć o tym, jak może wyglądać ich przyszłość w wieku emerytalnym. Pokazujemy, że również na emeryturze ich życie może się zmienić na lepsze, gdy będą mogli realizować pasje i marzenia odkładane na później. Pomysł kreatywny pokazuje emerytów zupełnie inaczej niż funkcjonuje to w świadomości społeczeństwa. Komunikacja jest pełna pozytywnych emocji, pokazuje przyszłość o jakiej wszyscy marzą, ale nie ze świata dotychczasowych reklam tzn. niedostępną dla większości Polaków lecz realną, w zasięgu ręki dla każdego – mówi Cezary Burzyński, prezes Zarządu PKO BP BANKOWY PTE.
Kampania PKO BP Bankowego OFE będzie opierać się na zintegrowanej komunikacji w trzech wybranych mediach masowych: prasie, outdoorach i inernecie. W reklamie zewnętrznej planowana jest miesięczna obecność w listopadzie na dużych nośnikach typu backlight i tablicach typu frontlight. W trakcie kampanii zostanie użyte około 190 tablic na terenie ośmiu aglomeracji miejskich – Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina, we Wrocławiu i Trójmieście oraz na terenie Śląska.
Ponadto, przewidywana jest 10-tygodniowa aktywność w dziennikach i magazynach, począwszy od 18. października. W mediaplanie występują różne kategorie prasy, jak tygodniki opinii, magazyny lifestylowe, dzienniki, przewodniki TV, magazyny tematyczne oraz dodatki magazynowe do dzienników. Wykorzystane zostaną głównie większe formaty prasowe: full page oraz junior page, oraz zastosowana zostanie jakościowa strategia rozmieszczenia reklam w tytułach, tzn. umiejscowienie ogłoszeń na okładkach, w pierwszej połowie pisma.
Kampania zostanie wzmocniona materiałami poligraficznymi (plakaty, ulotki) rozpowszechnianymi
w oddziałach PKO Banku Polskiego oraz ekspozycją na dwóch siatkach wielkoformatowych w centrum Warszawy.
– Należąc do jednej z największych i najbardziej cenionych Grup Kapitałowych w Polsce czujemy się zobligowani wobec wszystkich uczestników systemu emerytalnego do prezentowania wzorowej postawy w zakresie dbałości o dostęp do rzetelnych i przejrzystych informacji na temat działalności naszego Funduszu. Nasza kampania jest zrównoważona, oparta na pozytywnych emocjach. Pokazujemy normalność. Nie wysyłamy naszych bohaterów w egzotyczne miejsca, nie wyposażamy ich w drogie atrybuty będące synonimem bogactwa czy luksusu. W naszej kampanii pokazujemy sześćdziesięciolatków, sympatycznych ludzi, którzy zachowali witalność dwudziesto-, trzydziestolatków. Emerytura naszych bohaterów nie zmieniła. Zachowali radość i zachwyt nad życiem. Są tacy jak byli w najlepszych momentach swojego życia, i tacy pozostali: radośni, sympatyczni, „wyluzowani”. Widzimy to w ich gestach, wyrazie twarzy, postawach, stylu ubierania. Stworzony przez nas świat jest wyjątkowo normalny i niesamowicie sympatyczny – uzupełnia Ewa Madej, dyrektor Biura Marketingu PKO BP BANKOWY PTE.
Splendoru kampanii dodaje współpraca ze Sławomirem Mrożkiem, który wyraził zgodę na użycie jego myśli w charakterze głównego hasła reklamowego. Mrożek jest jednym z bardziej uniwersalnych twórców: prozaik, dramaturg, rysownik, publicysta, krytyk teatralny, autor scenariuszy i reżyser filmowy – jeden z najpopularniejszych polskich twórców i jeden z niewielu naprawdę znanych w świecie. Jego sztuki grywane są od Kostaryki po Syberię. Pisarz wraz z żoną Susaną Osorio Mrożek mieszka obecnie w Nicei. W ostatnich dniach września odwiedził Polskę, gdzie uroczyście świętowano jego 80-te urodziny.
Źródło: Bankowy OFE