„– To, że płaci się za wypłatę pieniędzy z bankomatu innego banku, nie powinno dziwić, ale są takie banki, w których trzeba ponieść koszty za skorzystanie z własnego urządzenia. W DnB Nord wyjęcie gotówki z własnej sieci kosztuje 3 proc. wypłacanej kwoty i nie mniej niż 4 zł. W Toyota Banku tylko trzy pierwsze transakcje w miesiącu są za darmowe, a za pozostałe płaci się 3 zł” – mówi gazecie Karol Wilczko z Comperii.
„Na szczęście w większości banków nie dość, że własna sieć bankomatów jest bezpłatna, to jeszcze bez żadnych opłat można korzystać z tego typu urządzeń, należących do innych banków lub niezależnych sieci. – Wydawało by się, że największą bezpłatną siecią dysponują PKO BP i Pekao. W rzeczywistości najwięcej bezpłatnych bankomatów w Polsce oferują Alior, BGŻ i Kredyt Bank – mówi Karol Wilczko.”, pisze dziennik.
„Alior Bank proponuje bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Kredyt Bank oferuje bez żadnych opłat 5032 bankomaty, a BGŻ prawie 5 tys. Dla porównania sieć Pekao liczy 3846 urządzeń, a PKO BP 2339. Na koniec II kwartału tego roku w Polsce działało w sumie 14 548 bankomatów.”, wylicza gazeta.
Tanie konto dające dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą ma także Deutsche Bank PBC (dbNET). Nordea Bank Polska proponuje natomiast konto (Nordea Spektrum) dające dostęp do wszystkich bankomatów, ale tylko na terenie kraju. Za granicą bez opłat dostępne są tylko maszyny należące go grupy Nordea. Na uwagę zasługuje także oferta Eurobanku. Posiadacze Konta Online mogą korzystać z obcych bankomatów na teraenie kraju za 1 zł.
Szczegóły w artykule „Za wypłatę z bankomatu można zapłacić nawet 10 zł” autorstwa Romana Grzyba.
WB