PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plHydeparkPrzychodzi Chuck Norris do BZ WBK…

Przychodzi Chuck Norris do BZ WBK…

Hydepark 21.02.2012 (07:16)

A tam kredyt gotówkowy i huczna kampania. Wprawdzie Chuck Norris ma już szczyt kariery dawno za sobą, jednak jego popularność rosnąca chociażby dzięki dowcipom krążącym w sieci może okazać się marketingowym strzałem w dziesiątkę. Nową twarz reklamującą bank trzeba jednak oddzielić od samego produktu, który niekoniecznie jest wdzięczny do reklamowania.

Nie ma drugiej takiej osoby, o której opowiedziano już tyle dowcipów. Legendarny dla pokoleń widzów „Strażnik Texasu” to marka, która mówi sama za siebie. Jego zadanie będzie dokładnie takie samo, jak Antonio Banderasa: przekonać Polaków do zaciągania kredytów gotówkowych. Cel jaki stawia sobie bank to 300 tys. udzielonych pożyczek. Chuck musi zatem przyciągnąć 15 proc. więcej kredytobiorców niż w ubiegłym roku zrobił to hiszpański aktor. Sam produkt uległ delikatnej zmianie i chociaż minimalne oprocentowanie nadal wynosi 5,99 proc., to jednak szybkość jego przyznawania ma być głównym elementem zachęcającym klientów.

Stary produkt, nowa gwiazda

Kredyt gotówkowy Banku Zachodniego WBK z legendarnym wręcz oprocentowaniem 5,99 proc. znamy dobrze po ostatniej kampanii z ulubionym aktorem Pedro Almodovara. Produkt siłą rzeczy wygrywał rankingi, gdzie wskaźnikiem kluczowym było oprocentowanie minimalne, jednak jak głosi kolejna legenda, takie warunki mógł w banku dostać tylko sam… Chuck Norris. Tak na poważnie, to produkt nie należy do najtańszych, ale cena jest dopasowywana indywidualnie do klienta. RRSO napisane małym drukiem pod ofertą reklamową odbiega od symbolicznych 5,99 proc., chyba że ktoś zgubił na początku cyfrę 3. Na ulotkach widnieje RRSO kredytu z ubezpieczeniem na poziomie ok. 35 proc.

Twórcy produktu wyszli z założenia, że nie może być jednej ceny, żeby klient z lepszą sytuacją finansową nie miał wliczonego w cenę ryzyka, jakie ponosi bank pożyczając innemu klientowi, z mniejszą zdolnością kredytową. Założenie wydaje się słuszne, jednak eliminuje możliwość porównywania ofert aż do momentu sprawdzenia w oddziale jaka cena nam przysługuje. Chociaż z drugiej strony, to właśnie jest koncepcja na sprowadzenie klienta do oddziału, gdzie można mu nie tylko przyznać kredyt, ale i obdarować kontem lub kartą.

Do produktu, jaki już poznaliśmy można dodać możliwość obniżenia lub likwidacji prowizji w zależność od produktów, jakie już w banku posiadamy. Inne warunki mają też poszczególne grupy klientów. 5,99 proc. dostaną ci, którzy kredytów gotówkowych w zasadzie nie potrzebują, czyli klienci VIP. 11,99 to oprocentowanie dla klienta prestiżowego. Lepsze warunki dostaną również pracownicy sfery budżetowej i wolnych zawodów.

Co robi Chuck, gdy wchodzi do oddziału?

Poczucie humoru to już kwestia gustu, jednak trudno zachować powagę widząc jak Chuck wchodzi do banku i gotówka na niego czeka, bo przecież Chuck nie będzie czekał na gotówkę. Nowa kampania wydaje się być znacznie ciekawsza od reklam z Banderasem, a jak nieoficjalnie wylicza się – będzie również znacznie tańsza. Chuck ma trudne zadanie, bo wizerunek samego banku znanego z zagranicznych gwiazd w reklamach i poczucia humoru to jedno, a kredyt gotówkowy w czasach, gdy mówi się już o przekredytowaniu wielu Polaków, to coś zupełnie innego.

Chuck Norris nie zajmuje się już kręceniem filmów (z małym wyjątkiem na epizod w Niezniszczalnych 2). Znacznie więcej czasu poświęca na fundacje Kickstart Kids, która poprzez naukę sztuk walki pomaga trudnej młodzieży stanąć na nogi. Drugi istotny aspekt w jego obecnym życiu to polityka. Norris jest zwolennikiem Newta Gingricha, który przez pewien czas wydawał się być najpoważniejszym rywalem Mitta Romneya w walce o republikańską nominację. W ostatnich tygodniach napisał nawet w tej sprawie felieton. Chuck ma zatem nie lada wyzwanie. Nie tylko przyciągnąć więcej klientów do BZ WBK, ale i nie dopuścić do reelekcji Baracka Obamy.

 Konkurencja nie ma szans? Chuck Norris nową gwiazdą BZWBK

Nawet jeśli ktoś będzie usilnie unikał wizerunku Chucka w reklamach i na witrynach oddziałów, to jednak oglądając mecze polskiej reprezentacji poprzedzające Mistrzostwa Europy, zobaczy Chucka kopiące piłkę z półobrotu. Dokręcono specjalnie materiał dla sponsora reprezentacji. Jeśli w czwartek skorzystamy z serwisu YouTube, to też staniemy twarzą w twarz ze strażnikiem Texasu. Bank Zachodni WBK wykorzysta w kampanii tzw. YouTube takeover. W czwartek 23 lutego Chuck Norris na jeden dzień przejmie polskie strony YouTube’a. Kampania robi wrażenie misternie zaplanowanej i wizerunkowo ma szanse przebić wszystkie dotychczasowe. Chuck Norris jest aktorem, którego znają wszystkie pokolenia i nawet jeśli nie pała się do niego sympatią, to dzięki fali dowcipów na jego temat, trudno będzie przejść obok reklam obojętnie.

Dopiero wyniki za kolejne kwartały pokażą jak Chock Norris przełoży się na sprzedaż samego produktu i cross-selling banku. Z perspektywy samych reklam i rozpoznawalności charyzmatycznego strażnika Texasu, bank sam sobie zawiesił wysoko poprzeczkę. No bo jaka gwiazda odważy się wystąpić w reklamie po Chucku?

Tomasz Jaroszek

Źródło: PR News

bz wbk kredyt reklama tomasz jaroszek 2012-02-21
Redakcja PRNews.pl
Tagi: bz wbk kredyt reklama tomasz jaroszek

Sprawdź także:

a 0 Aplikacja mobilna Banku Millennium ma już 3 miliony aktywnych użytkowników
25.08.2026 (18:47)

Aplikacja mobilna Banku Millennium ma już 3 miliony aktywnych użytkowników

Z aplikacji mobilnej Banku Millennium aktywnie korzysta już 3 miliony klientów miesięcznie. Milion aktywnych …

a 0 VeloBank obniża marże kredytów refinansowych dla małych i średnich firm
25.08.2026 (10:18)

VeloBank obniża marże kredytów refinansowych dla małych i średnich firm

VeloBank wprowadził promocję refinansowania kredytów firmowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Bank oferuje …

a 0 Revolut powołał dział badawczy AI i ujawnił wyniki własnego modelu bazowego PRAGMA
25.08.2026 (10:14)

Revolut powołał dział badawczy AI i ujawnił wyniki własnego modelu bazowego PRAGMA

Revolut uruchomił Revolut Research, dedykowaną jednostkę badawczą w ramach Departamentu AI, odpowiedzialną za …

a 0 Badanie Santander Consumer Banku pokazuje, że 75 proc. Polaków nie wyobraża sobie bankowości bez aplikacji mobilnej
25.08.2026 (10:10)

Badanie Santander Consumer Banku pokazuje, że 75 proc. Polaków nie wyobraża sobie bankowości bez aplikacji mobilnej

75 proc. badanych nie wyobraża sobie korzystania z bankowości bez aplikacji mobilnej, a 66 proc. korzysta z niej …

a 0 Europa Ubezpieczenia uruchamia platformę cyfrową Europortal dla agentów
25.08.2026 (06:56)

Europa Ubezpieczenia uruchamia platformę cyfrową Europortal dla agentów

Europa Ubezpieczenia uruchomiła Europortal, platformę cyfrową zapewniającą agentom ubezpieczeniowym dostęp do …

a 0 Agencja Keino Creative zajmie się obsługą marketingową Balcia Insurance w Polsce
24.08.2026 (10:59)

Agencja Keino Creative zajmie się obsługą marketingową Balcia Insurance w Polsce

Agencja Keino Creative wygrała proces ofertowy na obsługę Balcia Insurance w Polsce. Umowę podpisano na rok, a …

PRNews.pl

Zobacz również

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Reklama na Facebooku obiecuje elitarną kartę PLL…

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Credit Agricole zablokował konto klientce, choć wcześniej…

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

Największy polski bank przechodzi od klasycznego private…

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Koncern Meta chce poprawić bezpieczeństwo użytkowników aplikacji…

ING kusi premią za konto do 800 zł. Sprawdzamy warunki

ING kusi premią za konto do 800 zł. Sprawdzamy warunki

Nowy klient ING może zdobyć do 800…

Who is who

Katarzyna Ostrowska

Katarzyna Ostrowska

Rzecznik prasowy, Uniqa Katarzyna Ostrowska w UNIQA…

Tomasz Mysior

Tomasz Mysior

Tomasz Mysior – Dyrektor ds. Kluczowych Klientów…

Anna Polak

Anna Polak

Ekspertka od komunikacji. Odpowiada marketing, PR produktowy…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

Williams Anthony Dauria:

https://uploads.disquscdn.com/images/f1296da62232f5d183b02bf1dcc60a17c6c610eee75c6d16cb26b2e884940054.jpg …

śr., 19 sie 2026 (15:52) • Świąteczna kampania Pilnej Pożyczki w Internecie

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców