Gaspol S.A. zawdzięcza dobre wyniki finansowe rozwojowi sprzedaży instalacji przydomowych i przemysłowych. W 2004 roku Gaspol S.A. pozyskał największą liczbę nowych klientów spośród wszystkich firm z branży. „Coraz więcej Polaków wybiera instalację gazową jako źródło energii dla domów jednorodzinnych. Szczególną zaletą gazu płynnego jest prosta i szybka instalacja oraz dostępność tego typu rozwiązania tam, gdzie nie ma dostępu do gazu ziemnego. Także klienci mniej zamożni mogą korzystać z gazu płynnego – w butlach, który jest bardzo mobilnym źródłem energii dostępnym w ok. 20 000 punktów sprzedaży na terenie całego kraju” – powiedział Sylwester Śmigiel, prezes firmy Gaspol S.A.
Innym ważnym czynnikiem mającym wpływ na dobre wyniki finansowe Gaspolu w 2004 roku była skuteczna walka z szarą strefą. Z dniem 1 maja 2004 roku obowiązek odprowadzania podatku od sprzedaży autogazu z detalicznego punktu sprzedaży (np. stacja benzynowa) przeniesiony został na producenta lub dystrybutora. Zmiana ta spowodowała uszczelnienie systemu poboru podatków oraz znaczne zmniejszenie liczby nielegalnych napełnień butli, co przyczyniło się do wzrostu wpływów do budżetu państwa i poprawiło sytuację na rynku butli.
W 2004 roku Gaspol S.A. przeznaczył 17 milionów złotych na inwestycje. Część pieniędzy przeznaczono na stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w rozlewniach i terminalach. Odnowiono także park butli, zakupiono nowe zbiorniki i urządzenia telemetryczne.
Wg danych Polskiej Organizacji Gazu Płynnego (POGP) popyt na gaz płynny w zeszłym roku wzrósł w Polsce o 12%. Zużycie gazu płynnego w Polsce w 2004 roku szacuje się na 2,1 mln ton – o 330 tys. ton więcej niż w roku poprzednim.
###
Gaspol S.A. to obecnie największy dostawca gazu płynnego w Polsce, działający na rynku gazu w zbiornikach, butlach i autogazu. Gaspol posiada dwa terminale przeładunkowe [kolejowy w Małaszewiczach oraz morski w Gdańsku], a także siedem regionalnych rozlewni rozmieszczonych na terenie całego kraju [Rypin, Łomża, Barlinek, Pleszew, Stąporków, Lubartów, Nowy Targ]. Sieć transportowa i dystrybucyjna obejmuje całą Polskę. Firma posiada około 20 000 autoryzowanych punktów wymiany butli. Gaspol S.A. to dynamicznie rozwijająca się firma – przychody netto ze sprzedaży Gaspolu w 2004 r. wynosiły 636 mln 136 tys. zł. Gaspol zatrudnia obecnie prawie 400 własnych pracowników. Ponadto Gaspol współpracuje na stałe z minimum 300 dealerami, firmami transportowymi i instalatorskimi w całej Polsce.
Gaspol S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy SHV Gas NV, wchodzącej w skład holdingu SHV. Holding został założony w 1896 r. w Utrecht w Holandii. Grupa SHV Gas działa na rynku gazu płynnego w 23 krajach na 4 kontynentach. Przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły w 2003 r. 4,1 mld euro. Najważniejsze marki Grupy to: Primagaz [Francja, kraje Beneluksu, Austria i Hiszpania], Calor Gas [Irlandia oraz Wlk. Brytania], Liquigas [Wlochy], SHV Gas [Chiny, Indie, Pakistan].