Steve Chambers, szef działu informatyki Visa Europe powiedział: „Zarówno detaliści, jak i użytkownicy kart odstępują od tradycyjnych form płatności, takich jak gotówka lub czeki, na rzecz kart płatniczych i oczekują przy tym, że proces ten odbywać się będzie bez najmniejszych zakłóceń. Jako największa w Europie instytucja przetwarzająca dane o transakcjach z użyciem kart zapewniliśmy w okresie poprzedzającym święta szybkie, wiarygodne i bezpieczne usługi w tym zakresie”.
Odnotowany w okresie przedświątecznym wzrost znaczenia zakupów internetowych oraz „na odległość” (telefoniczne, pocztowe) znajduje wyraz w rosnącej liczbie transakcji dokonanych w ciągu pierwszych dwóch tygodni grudnia zeszłego roku – o 23,7% w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego. Ich wartość zwiększyła się o 32,9%, osiągając poziom 5 mld euro.
W 2007 r. organizacja Visa Europe zakończyła pięcioletni program rozbudowy systemu autoryzacji transakcji, opartego na elastycznej i bezpiecznej platformie modułowej, która obejmuje swym zasięgiem cały świat i umożliwia obsługę przy dalszym wzroście skali działalności oraz innowacyjności.
Steve Chambers powiedział również: „Nasza technologia pozwala skrócić czas, zmniejszyć złożoność oraz zredukować koszty związane z rozbudową i modyfikacją platformy dla celów obsługi nowych form płatności – np. płatności zbliżeniowych lub mobilnych (z użyciem telefonii komórkowej). Musimy nadążać za bardzo wysokimi wymaganiami i oczekiwaniami posiadaczy kart Visa – dzięki dokonanym inwestycjom stworzyliśmy najbardziej rozwinięty system przetwarzania danych o transakcjach w Europie.
Osiągnięty wynik dobrze odzwierciedla korzyści, jakie przynosi klientom nasz system przetwarzania danych, który w zeszłym roku obsłużył 6 mld transakcji. Procentowy wzrost liczby transakcji z użyciem kart Visa w Europie wyraża się liczbą dwucyfrową. Posiadacze kart coraz częściej decydują się na ich użycie w codziennych zakupach i wybierają w tym celu karty Visa – my zaś posiadamy odpowiednią technologię i odpowiedni system, by sprostać temu zapotrzebowaniu”.