Oprócz portfeli złożonych z funduszy krajowych, Secus AM zarządza portfelami funduszy zagranicznych, które w 2006 r. także zanotowały korzystne wyniki. Najwięcej zyskali inwestujący w portfele Agresywny i Zrównoważony – odpowiednio 23,16 proc. oraz 21,27 proc.
– Zarządzany przez nas portfel Agresywny funduszy zagranicznych przekroczył o 5 punktów procentowych średnią podawaną przez międzynarodową agencję Morningstar, zajmując jednocześnie 62 miejsce w rankingu 613 globalnych funduszy akcji. Równie korzystnie prezentują się wyniki portfela Zrównoważonego, który także przekroczył średnią globalnych funduszy akcyjnych i obligacyjnych – wyjaśnia Grzegorz Pędras, prezes zarządu Secus AM. – Korzystne wyniki obu portfeli to przede wszystkim zasługa znaczącego ograniczania aktywów dolarowych w portfelach oraz inwestycji w fundusze z krajów określanych jako tzw. emerging markets – dodaje prezes.
W 2007 r. Secus AM wprowadził dwa nowe produkty: portfel nieruchomości oraz portfel Quattro. Jest to unikalna na rynku oferta dedykowana inwestorom zainteresowanym niestandardowymi formami pomnażania kapitału. Portfel nieruchomości to pierwszy w Polsce produkt finansowy oparty o inwestycje w międzynarodowe fundusze oraz akcje z rynku nieruchomości – mieszkaniowych, biurowych, gruntów itd. Portfel Quattro to z kolei produkt dedykowany inwestorom, którzy zabezpieczając się przed ryzykiem chcą zaangażować swój kapitał w wiele instrumentów finansowych jednocześnie: akcje, obligacje, fundusze hedgingowe, a także instrumenty rynku nieruchomości czy rynku aktywów niepublicznych. Wysoki stopień zróżnicowania aktywów w portfelu pozwala na osiągnięcie satysfakcjonującej rentowności przy zminimalizowaniu ryzyka inwestycyjnego.
Ponadto, Secus AM umożliwia inwestowanie na rynku niepublicznym. Obecny w ofercie portfel aktywów niepublicznych to produkt charakteryzujący się wysokimi stopami zwrotu, przy zarządzaniu którego Secus AM wykorzystuje bogate doświadczenie zdobyte na rynku private equity. Cechą charakterystyczną aktywów nabywanych w ramach tego portfelu – najczęściej akcji pracowniczych – jest cena odbiegająca od rzeczywistej wartości, co pozwala na osiąganie w przyszłości wysokich stóp zwrotu.