Internetowa Gra Giełdowa rozpoczyna się 13 listopada i potrwa do 19 stycznia 2007 r. Podczas finału, który odbędzie się w sali notowań warszawskiej giełdy, uczestnicy będą grali w czasie rzeczywistym na kontraktach terminowych na WIG20 i MIDWIG. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięła udział rekordowa liczba ponad 6 500 studentów.
W ramach promocji Gry wśród studentów odbywa się cykl spotkań na uczelniach ekonomicznych w Łodzi, Gdańsku, Nowym Sączu, Warszawie oraz Lublinie, podczas których eksperci DM BOŚ dzielą się swoją wiedzą ze studentami uczestniczącymi w Grze. Michał Wojciechowski i Grzegorz Zalewski prowadzą otwarte wykłady na temat psychologii gracza giełdowego oraz specyfiki działalności maklera.
„Sukcesy poprzednich edycji i coraz większa liczba studentów biorących udział w Grze potwierdzają rosnące wśród studentów zainteresowanie giełdą i potrzebę zdobywania wiedzy na jej temat. Wiedzy, która w przyszłości pomoże im w inwestowaniu realnych pieniędzy” – powiedział Radosław Olszewski, Prezes DM BOŚ. „Poprzez wykłady, odbywające się w ramach Internetowej Gry Giełdowej chcemy przybliżyć studentom reguły rządzące rynkami finansowymi oraz ułatwić im stawianie pierwszych kroków na giełdzie” – dodaje.
Internetowa Gra Giełdowa dla Studentów polega na inwestowaniu na wirtualnej giełdzie w oparciu o zasady obowiązujące na GPW w Warszawie. W pierwszym etapie każdy uczestnik otrzymuje wirtualny kapitał w wysokości 100 tys. zł do zainwestowania w akcje wchodzące w skład indeksu WIG20 i MIDWIG. Celem studentów będzie uzyskanie jak najwyższej stopy zwrotu z prowadzonego portfela inwestycyjnego. W II etapie (finale) weźmie udział dziesięciu najlepszych uczestników, którzy w I etapie konkursu wypracowali największy zysk.
Gra będzie trwała we wszystkie dni sesyjne – od 13 listopada br. do 19 stycznia 2007.
Ma charakter indywidualny i mogą do niej przystąpić wszyscy studenci polskich szkół wyższych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody m.in.: studia MBA, kurs CFA a także kursy na doradcę inwestycyjnego oraz analityka finansowego.